28.10.2019

Kde vybrat nejlevnější zimní pneumatiky

Na co určitě nesmíme zapomenout, že zimní pneumatiky budou povinné na všech silnicích, od 1. listopadu do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza nebo pokud je lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat. Pro použití zimní pneu platí pravidlo, že musí být obuta na všech čtyřech kolech, vzorek nesmí být nižší než 4 mm a ideální je, když zimní pneumatiky nejsou starší než čtyři roky. Maximální pokuta je dva tisíce korun, kterou můžete za nenazutí zimní pneu dostat blokově na silnici, ve správním řízení na obci je to dva tisíce pětset  korun plus tisíc korun jako náklady řízení.

Levné pneumatiky na internetu

Jak a kde vybrat nejlevnější zimní pneumatiky, stačí se podívat na internet, ale nenechte se nachytat. Mnozí prodejci nemají zboží na skladě, i když to tvrdí, prověřený internetový obchod Extralevnepneu.cz, který prodává zimní pneumatiky většinu pneumatik na skladě má. Zimní pneu budou dražší, to je jisté, shodují se prodejci pneu i jejich výrobci. Někteří obchodníci čekají, že sklady budou zanedlouho prázdné a ceny zimní pneumatiky skokově porostou.

Bude pneumatik na trhu málo?

Nákup letní pneu i zimní pneu proto radí neodkládat, na zdražení pneu určitě dojde, už kvůli dlouhodobému nárůstu cen energií a surovin. Ceny pneu se během následujících dvou měsíců mohou vyšplhat až na jedenapůlnásobek. Jestli bude pneumatik na trhu málo, úplně jisté není, názory prodejců a výrobců se liší. Problém možná bude možná jen s některými rozměry nebo u speciálních pneu, jako například na dodávky. Momentálně máme osobních pneu dost, dodáváme je okamžitě, říká zaměstnanec portálu Extralevnepneu.cz. V internetových obchodech je větší výběr zboží a nižší cena oproti kamenným obchodům.