29.11.2019

Pravidla, jak zacházet s pneumatikami

Na výběru pneumatik velmi záleží, protože je to to jediné, co drží auto na silnici. Pneumatiky ovlivňují jízdní vlastnosti vozidla, a to je hlavní důvod, proč byste při jejich koupi měli sázet zejména na kvalitu, nikoliv na nízkou cenu. V dnešním článku se podíváme na zajímavé informace o pneumatikách, o nichž jste možná ani netušili.

I přesto, že jsou pneumatiky velmi důležité, mnozí řidiči porušují pravidla, jak s nimi zacházet, jak je používat či jak je uskladňovat.

Spousta lidí se snaží na pneumatikách ušetřit, ale zapomínají na to, že právě pneumatiky ovlivňují jízdní vlastnosti vozidla. Také by si měl každý řidič uvědomit, že pro jeho vozidlo je vhodný jen některý typ pneumatik. Škoda Fabia má zcela jiné parametry pro pneumatiky než Volkswagen Passat, a na to spousta řidičů zapomíná. Pokud patříte do této skupiny řidičů, kteří porušují tak základní pravidlo, pak se nedivte, že nebudete schopni dobrzdit krizovou situaci.

Nevyplácí se na pneumatikách šetřit, a to jak na zimních, tak i na letních. A také zapomeňte na to, že byste v létě jezdili na zimních pneumatikách. Tyto dva druhy plášťů mají jiné parametry, a tak zimní pneumatiky v létě nefungují na silnicích správně, protože nejsou pro teplou silnici přizpůsobené. Také tím výrazně zkracujete životnost pneumatik.

Naučte se také správně skladovat pneumatiky, čímž můžete výrazně prodloužit životnost pneumatik a při výběru nových pneumatik se obraťte na kvalifikovaný obchod, kde vám odborníci s výběrem rádi poradí. Sledujte tedy aktuální informace nejen ze světa pneumatik, ale navštivte stránky Sdružení automobilového průmyslu, kde se dozvíte informace ze světa auto-moto.