18.12.2019

Test letních pneu 2013 aneb jaké jsou nejlepší pneumatiky

Jaro už klepe na dveře a sním také nová sezóna pro pneumatiky. Už nebudete muset jezdit na zimních pneumatikách, ale přezujete je na letní. Pokud vám ale letní pneu dosloužily, pak nenechávejte nákup pneumatik na poslední chvíli a objednejte si je ještě dnes. My vám v dnešním článku prozradíme, jaké letní pneu skončily v testech 2013 nejlépe.

Testy letních pneumatik prováděl německý autoklub ADAC. My se podíváme na ty nejlepší pneumatiky jak pro model vozidla Škoda Octavia, tak i Škoda Fabia. Protože právě tato dvě vozidla patří u nás k těm nejběžnějším.

Německý autoklub ADAC provedl letošní sezónu velký test letních pneumatik, který patří k těm nejlepším testů, které kdy klub provedl. V testu se objevilo 38 typů pneumatik, které byly rozdělené do dvou kategorií dle velikosti. Testem neprošly pouze čtyři modely pneumatik a šestnáct pneumatik sám autoklub doporučil jako vyhovující pneu na silnici.

Nevyhovujícími pneumatikami se staly Kleber Dynaxter HP3, Maragoni Verso, Rotalla Radial F108 a Sailun Atrezzo SH402. První tři varianty neprošly testy na mokré vozovce a poslední typ pneumatik neprošly ani v testech na suché vozovce. Tyto pneumatiky určitě nedávejte do košíků.

5 nejlepších pneu

Pro automobily Škoda Octavia a Volkswagen Passat zvítězily pneumatiky Continental SportContact 5, které nabízí perfektní vlastnosti na mokré i suché vozovce, ale také mají příznivý vliv na spotřebu paliva. Dále se za těmito pneumatikami objevily pneu Goodyear Eagle F1 Asymetric, Dunlop Sport Maxx RT, Michelin Pilot Sport 3 a Vredestein Ultac Vorti.

A mezi nejlepší pneumatiky pro Škoda Octavia a Volkswagen Polo patří Michelin Energy Saver, Continental Premium Contact 5, Dunlop Sport BluResponse, Goodyear Efficient Grip Performance a Vredestein Sportrac 5. Všechny tyto pneumatiky mohou nabídnout skvělé vlastnosti.

Kdy můžete přezouvat pneu?

Na letních pneu můžete jezdit od 1. dubna 2013, pokud se na vozovce nebude objevovat led či sníh. Ale meteorologové slibují, že by se od 1. dubna mělo začít oteplovat, a tak se můžete brzy těšit na to, jak své vozidlo dáte do nového obutí.

Náš tip: Plánujete-li na jaře koupit i nové vozidlo, tak to staré můžete dát do výkupu. Výkup vozidel vám nabízí například Kupujeme-auta.cz.