23.11.2019

Vybavte se pneumatikami a nemůžete prohloupit

S vývojem automobilů se vyvíjí i kvalita pneumatik. Spotřebitel je náročný a výrobci se mezi sebou předhánějí, který přijde s lepší technologií. A není divu. Automobilů je dnes mnoho, nehod přibývá a podceňovat údržbu auta se nevyplácí. Zrovna na pneumatiky by si řidiči měli dát pozor. Jejich funkce jsou totiž velmi důležité pro vaši bezpečnost. Mají brzdící funkci, tlumí nárazy, nesou tíhu vozidla a udržují směr. Z tohoto důvodu byste měli pneu čas od času zkontrolovat.

Zvláštní pozornost by měla být věnována zimním pneumatikám. Naštěstí se stává u spotřebitelů stále běžnější, že se jimi na zimu vybaví. Zimní pneumatiky se v současnosti vyrábí ze stále lepších materiálů při použití lepších technologií. Zkvalitňují tak jízdu jak na sněhu, na ledu a také ve vodě nebo rozbředlém sněhu, který je v českém podnebí běžný. Zimní pneumatiky díky tomu, že jsou vyráběny ze speciální směsi, se dokážou přizpůsobit nízkým teplotám a mají lepší brzdící schopnosti. Naopak jezdit v zimě na letních pneumatikách je více nebezpečné. Jsou vyrobeny z jiné směsi a ve snížených teplotách tvrdnou.

Jak pneu správně přezouvat? Určitě si pořiďte zimní i letní pneumatiky, které můžete podle potřeby přezouvat. Nemusíte se bát, že nebudete mít pneumatiky kde skladovat. Ve kvalitním servise by vám je po přezutí měli uschovat. Pokud je teplota vyšší než sedm stupňů, měli by se okamžitě zimní vyměnit za letní a obráceně. Pokud tak neučiníte, snižujete tak životnost pneumatik.

Jestliže zrovna sháníte pneumatiky, podívejte se na levné pneu. Mají široký sortiment, přijatelné ceny a dopravu zdarma.