11.09.2019

Výběr plovoucí podlahy

Kvalita plovoucích podlah je různá. I odborníci mají problém určit kvalitu plovoucí podlahy. Při nákupu se kvalita plovoucí podlahy nepozná. To se projeví až po roce užívání plovoucí podlahy. Proto se podlaháři drží už osvědčených modelů. Když chce zákazník vyzkoušet nový model, tak se drží osvědčené značky.

Složení plovoucích podlah

Plovoucí podlaha se skládá ze tří vrstev: horní vrstva, laminátová vrstva a stabilizační vrstva. Když chcete určit kvalitu plovoucí podlahy, tak se musíte zaměřit na každou vrstvu. Plovoucí podlahy se ve většině případů vyrábí s nosnou vrstvou IMDF nebo MFD deska. Tyto plovoucí podlahy nejsou vhodné, pokud hodláte podlahu užívat dlouhodobě. Desky jsou totiž měkké a jejich opotřebení je znát i po pár měsících. Ideální jsou plovoucí podlahy vyrobené z HDF desky. HDF deska je velmi tvrdá deska. Tato plovoucí podlaha neztrácí svoji nosnou funkci a má vysokou stabilitu.

Kategorizace plovoucích podlah

Plovoucí podlahy lze dělit do několika tříd. Při výběru plovoucích podlah se tedy nezaměřujte pouze na vzhled, ale také na složení. Tvrdé svrchní desky jsou velice odolné proti oděru a povrchovému poškození. Odolné plovoucí podlahy je vhodné umístit především do místnosti, kterou využívají domácí mazlíčci a děti. Obyčejné plovoucí podlahy můžete umístit do klidné části vašeho domova, například do prádelny. Plovoucí podlahy se dělí do těchto tříd: lehké zatížení (minimálně využívané pokoje, prádelny, odpočívárny), střední zatížení (jídelny, skladovací prostory) a těžké zatížení (obývací pokoje, chodby).

Jak vybírat plovoucí podlahy?

Po výběru třídy plovoucí podlahy se zaměřte také na výběr barvy plovoucí podlahy. Barvu podlahy můžete vybírat podle nátěrů, které provedete ve vaší místnosti. Již teď si můžete určit, že nátěry v obývacím pokoji budou mít tmavší nádech, a proto i barva podlahy může být tmavší. Nátěry místnosti se barvě podlahy sice snadno přizpůsobí, ale lepší je mít jasno ještě před instalací podlah.