08.08.2019

Chlap v zástěře

Přemýšlíte, co udělat k obědu či večeři? Sejde se vám více strávníků a část z nich budou tvořit i malé děti? Pravděpodobně tedy budete potřebovat, aby bylo jídla dostatek, aby bylo co možná nejchutnější a ve více druzích. Nezanedbatelný je i dopad nákupu pro početnější společnost na vaši peněženku. A často naráží hostitel na problém, jak se zavděčit všem členům návštěvy. Zejména v případě malých dětí se může stát sestavení menu na oběd problémem. To, čím dospělého vyloženě uctíte, může být pro dítě nepoživatelné.

Sázkou na jistotu bývá příprava nějaké pochoutky z mletého masa.

V duchu vidím opovržlivé obličeje mnohých z vás, kteří mají mleté maso spojeno s představou mastné nezdravé sekané z bufetu. o jejímž složení je lépe raději nic nevědět.

Nezapomínejte však, že výběr kvalitních surovin pro přípravu luxusní masové směsi je jen na vás. Pokud zvolíte již hotové mleté maso, především v supermarketu vás osloví jeho cena.

Složení však nemusí být takové, aby uspokojilo vaši labužnickou představu. Řešením je návštěva řezníka, kde si sami vyberete, jaké kousky by vám měl semlít, případně si nakoupíte sami a věnujete mletí masa péči až doma. Zejména pokud chystáme krmi pro děti, vybíráme libovější kusy masa, a to nejméně ze dvou druhů. Skvělá je známá kombinace vepřového a hovězího a pokud byste vybrali opravdu zcela libové kusy, přikupte ještě kousek slaniny. Směs na mleté maso by totiž neměla být úplně suchá. Právě tučnější kousek jí dodá ideální konzistenci a také poslouží chuti. Mletou směs spotřebujte co nejrychleji, takto zpracované maso je totiž náchylnější ke ztrátě kvality a zkažení. Nechte maso až do poslední chvíle v lednici a mezitím si do mísy připravte namočenou nakrájenou housku. Bez ní by vám tepelně upravený výrobek držel hůře pohromadě. Příznivci co nejzdravější výživy doporučují místo housky namočené vločky nebo strouhanou zeleninu. Nezapomeneme samozřejmě na vajíčko. Samotnou směs pak dochutíme dle preferencí a potřeb strávníků. Pečlivě tepelně upravíme, ozdobíme a pak už jen počkáme na zaslouženou chválu.