06.08.2019

Barvy pro chlapy

Také se vám někdy zdá, že v naší společnosti přetrvává názor, že správný chlap musí být majitelem pořádného pivního břicha, páchnout potem a mít pokud možno starší a obnošený oděv, jímž dává jasně najevo, že si na parádičky nepotrpí?
Je přitom jasně prokázáno, že nejen v zaměstnání, ale i v partnerských vztazích jsou úspěšnější muži, kteří na sebe přiměřeně dbají a dávají tím najevo, že si sami sebe váží.

Jak zdůraznit své přednosti

S tím by měla souviset i snaha o zdůraznění toho, co je na nás pěkného a potlačení toho, o čemž jsme přesvědčeni, že nám příroda nadělila poněkud macešsky.
Víte, že díky správně zvolené barvě oblečení můžete vypadat mladší, štíhlejší a svěžejší?
Stačí znát základy barevné typologie.

Jak na to?

Každý z nás patří k určitému barevnému typu. Základem je rozdělení podle toho, zda vám sluší spíše teplé či studené odstíny barev. To můžete poznat i doma, kdy si stoupnete k zrcadlu na denní světlo a přiložíte k tváři papír či látku stříbrné barvy. Sluší vám to? Výborně, pravděpodobně náležíte k tzv. studenému typu. Není to to pravé? Opakujte pokus se zlatou. Už je to ono? Skvělé, zařadil jste se k barevně teplým typům.

Aby mi to slušelo

A ze stejné kategorie vybírejte i barvy oblečení. Ty vhodné poznáte snadno: známe jen tři základní pestré barvy, a to žlutou, modrou a červenou. Převahu červené a žluté ve směsi barev vnímáme coby teplý odstín, tam, kde převažuje modrá, hovoříme o barvě studené.

Nestyďte se požádat o radu

Pro ty, kteří si ani tak nejsou jisti, jsou zde odborníci z řad vizážistů, kteří s vámi důkladně rozeberou celou problematiku, a pomocí přikládání barevných šátků k vaší tváři společně vyberete konkrétní slušivé barvy přesně pro váš typ.