29.06.2019

O hodinkách

Dnes si představíme několik světoznámých výrobců hodinek. Poznáte historii firem, které se výrobě hodinek věnují již několik desítek let.

Hodinky Citizen

Společnost Citizen byla založena roku 1918. První hodinky Citizen spatřily světlo světa v roce 1924, tedy necelých šest let po založení firmy. O necelých šedesát let později patří značka Citizen k nejprodávanějším značkám hodinek na světě. Tento primát si Citizen drží každoročně již od roku 1986. Hodinky Citizen jsou propracované do nejmenších detailů. Každá série hodinek přináší na trh spoustu nových prvků a inovací.

Hodinky Casio

Vznikla v roce 1946 pod názvem Kashio Seisakujo. V prvních letech se specializoval na výrobu cigaretových špiček, které umožňovaly vykouřit cigaretu až do úplného konce. Později se začala specializovat také na elektronické kalkulačky. Firma Casio se postupem času stala lídrem na poli výroby a vývoje kalkulaček. Brzy se tak začala poohlížet i po dalších oborech podnikání. Jedním z vybraných odvětví se stala výroba náramkových hodinek. První hodinky Casio vznikly roku 1974 a nesly název Casiotron. Využívaly krystalovou technologii Quartz, měly digitální displej a na tehdejší dobu také naprostou novinku – zobrazování data na displeji. Dnes to možná zní jako něco běžného, ale dříve tomu tak nebylo. Používaly se klasické hodinky s ručičkami. Stejně jako u kalkulaček se firma Casio brzy stala jedním z největších výrobců hodinek na světě. Vděčí za to zejména vysoké kvalitě a lidové ceně, které pomohla proslavit hodinky Casio ve světě.

Příště vám blíže představíme firmy, které má na svědomí hodinky Orient a Lacoste.