30.05.2019

Dnes je v módě e-kouřit

Ať jste nebo nejste kuřáky, určitě jste již slyšeli o e-cigaretě. Někteří z vás o ní nejen slyšeli, ale dokonce uvažují o její koupi, případně už tak učinily. E-cigareta se k nám dostala z Číny, kde byla vynalezena. Po mnoha testech byla uvedena na trh v roce 2006.

A jak vlastně funguje? V trubičce s elektrickým obvodem je vytvořena mlha, která do těla vhání určitou dávku nikotinu. Je poháněna baterií, která se musí pravidelně nabíjet. Možná vás napadne, v čem elektronická cigareta dobrá, když člověk stejně přijímá nikotin, na které je závislý. Odpověď je jednoduchá. Tato cigareta není klasickým prostředkem pro odvykaní, ale může vám částečně pomoci přestat kouřit. Má však několik dalších výhod oproti klasické cigaretě. Hlavním plusem je, že vám neničí zdraví, protože se zbavíte vdechování karcinogenního dehtu. Kromě toho ušetříte peníze. Investice do e-cigarety by se vám měla vrátit již po několika týdnech. Neméně důležité je také to, že kouřením už nebudete obtěžovat vaše okolí.

Při koupi e-cigarety je důležité, zda jste silný nebo občasný kuřák. Silný kuřák by si měl koupit určitě sadu 2 cigaret s větší výdrží, čímž docílí méně častého nabíjení. Cenově se cigarety liší, podle toho, jestli jsou značkové nebo ne. Pokud nemáte peněz nazbyt, určitě vám postačí klasická e-cigareta ze seriózního e-shopu. Do cigaret je nutné dokupovat náplně tzv. e-liquid. Mají různou intenzitu, příchutě a některé jsou dokonce zcela bez nikotinu. Snižováním dávky nikotinu se tak můžete zbavit kouření navždy.