26.05.2019

Tipy pro stěhování

Asi znáte oblíbené heslo „lépe dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat“.Pokud se však na akci připravíte, nestane se pro vás stěhování dramatem a následnou noční můrou, ale naopak z něj můžete mít ty nejlepší pocity.Ti z vás, kteří přecházejí na život askety a vzdávají se dosavadních hmotných statků a ti, kteří si mohou dovolit stávající zařízení bytu ignorovat, protože si pořídí zcela nové, už dále číst nemusejí. Článek nebude přínosem ani pro ty, kteří byli partnerkou vyhoštěni a zbyl jim jen pověstný kartáček na zuby, v lepším případě kufříček se základní výbavou. Ostatním asi již při pouhé vidině stěhování přibude nejedna vráska.

Pokud nejste členem rozvětvené vzájemně se milující rodiny či nemáte hromadu časově flexibilních a ochotných kamarádů, bude pravděpodobně rozumné využít nabídku profesionální stěhovací firmy. Nejsnazší je zavčas prohledat možnosti na internetu a porovnat jak ceny, tak služby.Solidní firma vám pošle svého zaměstnance, abyste probrali průběh celého stěhování.  Nabídne vám pravděpodobně možnost zapůjčení obalů a odnosných boxů či krabic, což je velmi praktické.Máte-li v bytě akvária, voliéry či klavír, budete muset jejich transport probrat zvlášť pečlivě a zjistit si, zda je daná firma v této oblasti skutečně kompetentní.

Pracovník firmy vás poté předem seznámí s předpokládanou cenou, která se sice může o něco navýšit, nikoliv však o překvapení v podobě několika tisícovek navíc.Chcete-li se práci a stresu se stěhováním vyhnout zcela, hledejte firmy, které nabízejí stěhování doslova „na klíč“. Počítejte však s tím, že takovýto komfort cenu služby samozřejmě značně navýší.Nechce se vám ponechat ve stávajícím bytě novou kuchyňskou linku či vestavěnou skříň?I takový požadavek umějí kvalitní stěhovací firmy vyřešit a provést jak odbornou demontáž, tak i následné sestavení. Stejně tak se můžete dočkat i nabídky dalších služeb – věšení obrazů, osvětlení či přivrtání žaluzií.