17.05.2019

Proč elektronická cigareta?

Hlavní výhodou a plusem elektronické cigarety je bezesporu její relativní zdravotní nezávadnost. Slovo relativní je zde použito proto, že ještě není zcela znám dlouhodobý dopad kouření e-cigarety na lidský organismus. Tyto cigarety jsou na trhu již asi 7 let a za tu dobu proběhlo dostatek testů na zvířatech a v podstatě již i na lidech, musíme-li to takto říci, ovšem důležité je, že dopadli v podstatě velmi dobře. V elektronické cigaretě nebyly prokázány žádné závažné karcinogeny, kterých je v běžné cigaretě i několik tisíc, a tak je jasné, že pro ty, kdo nechtějí přestat inhalovat nikotin, a při tom chtějí zůstat zdraví, je tato forma vynikající.

Další nespornou výhodou e- cigarety je to, že si ji můžete zapálit v podstatě kdekoliv a nikoho tím neobtěžujete, protože vznikající dým je pouze jakousi párou, která nezanechá pachové stopy. Nikdo vám již nebude spílat na zastávce autobusu, že ohrožujete cigaretou jeho zdraví.

A na závěr cena. Náklady na elektronickou cigaretu v počátcích jsou ve stovkách, obnáší to zakoupení kompletní sestavy elektronické cigarety, Což je otázka tisíce korun, pokud chcete kvalitu, a dále pak následné plnění e-liquidy. E-liquid je směsí s tabákem a aromatem, které vám vyhovuje, aromata jsou dnes nabízena v mnoha, někdy až neuvěřitelných chutích, včetně klasické chuti tabáku. Tuto směs si můžete dokonce sami namíchat a zvolit si vlastní chuť, třebas i smícháním nejrůznějších příchutí. Kdoví, třeba v tomto dosáhnete naprostého mistrovství a objevíte nějakou novou, dokonalou chuť, která pak bude hladit nejen vaše chuťové buňky.

Mezikrok při odvykání

Elektronická cigareta může být mezičlánkem při závažném kroku pro každého kuřáka, a sice při snaze s tímto zlozvykem přestat. Neslouží však primárně k odvykání, již pro samotný obsah tabáku, ovšem dobré je postupně snižovat nikotinový obsah, a takto přestat s kouřením časem zcela.