29.04.2019

Tandemový seskok

Tandemový seskok

Tandemový seskok je báječný zážitek. Jestli máte v nejbližší době narozeniny a vaše přítelkyně neví, co vám má darovat, tak ji navrhněte společný výlet na tandemový seskok. Adrenalinové dárky jsou obvyklé dárky pro muže, ovšem nápad na takové dárky pochází ve většině případů od mužů. Ženy se adrenalinových dárků bojí, protože si myslí, že adrenalin je nebezpečný. Adrenalinová zábava evokuje pocit nebezpečí, ovšem to ještě neznamená, že v ní jde o život. Tak to není. Jde pouze o zábavu.

Průběh tandemového seskoku

Jestli jste tedy přemluvili vaši přítelkyni, ať jde na tandemový seskok s vámi, tak vás určitě zajímá, jak takový tandemový seskok probíhá. Nejprve musíte absolvovat krátké 15ti minutové školení. Na této krátké instruktáži se dozvíte, co musíte dělat, aby proběhl tandemový seskok zdárně. Poté následuje 15ti minutový vyhlídkový let a skok z výšky 4 000 metrů nad letištěm. Po skoku naberete rychlost až 200 km/hod. Tandemový pilot může velkou rychlost regulovat padáčkem pro regulaci rychlosti. Volným pádem poletíte 50 vteřin z výšky 4 000 metrů nad mořem do výšky 1 500 metrů nad mořem. Potom si vyzkoušíte otevřít padák. Ve většině případů se padák otevře. Když se vám ale neotevře, tak se vám automaticky otevře záložní padák. A pak už následuje jenom přistání.

Je tandemový seskok bezpečný?

Nemusíte se bát. Pokud si vyberete certifikovanou společnost, tak je tandemový seskok bezpečný. Společnost provádějící tandemové seskoky musí mít platnou certifikaci od ministerstva. Společnost provozující paragliding má velké zkušenosti. Tandemoví piloti mají velkou praxi. Zařízení na tandemové seskoky je nejmodernější a nejspolehlivější. Nemusíte se proto ničeho bát. To je možná dobré utěšení pro vaši přítelkyni.

Další adrenalinové zážitky

Po tandemovém seskoku si můžete jít užít další adrenalinové zážitky. Jestli vás tandemový seskok padákem nadchl, tak si příště můžete vyzkoušet samostatný seskok padákem. Také si můžete vyzkoušet akrobatický let nebo jízdu na čtyřkolkách. Záleží už jen na vás jaké adrenalinové zážitky si vyberete.